Soutěže>>>tady<<<
Chceš spřátelit? >>>info<<<
na blog už nemám tolik času, bližší info tady>>>Přibržďuju blog<<<

Proč přestat kouřit? Ušetříte čtvrt milionu!;o)

4. listopadu 2008 v 22:32 | Anethka |  Vše kolem módy
Také vás rozčilují černě orámovaná varování na krabičkách od cigaret a raději je ani nečtete, případně se jim (i když poněkud hořce) smějete? Přinášíme vám několik fakt, která kuřáci tak neradi čtou. Zkuste to ale - možná vám právě tyto argumenty pomohou s vaším zlozvykem »seknout«.

  • Kuřáci jsou ohroženi třikrát vyšším rizikem infarktu myokardu než nekuřáci (a nezapomeňte si připočíst další rizikové faktory, např. nadváhu nebo vysoký krevní tlak).
  • Každé páté úmrtí v ČR je způsobeno právě kouřením.
  • V České republice denně zemře na následky dlouholetého kouření přibližně šedesát osob. Představte si, že byste si každé ráno přečetli v novinách, že havaroval autobus plný lidí a nikdo z nich nepřežil. Bylo by to strašné, že?
  • Kuřáka potká zhoubný nádor až 25krát častěji než nekuřáka, ženy - kuřačky jsou dokonce ohroženy rakovinou prsu o 74% více než nekuřačky.
  • Každý rok v ČR přibude až pět tisíc nových případů rakoviny plic.
  • Pokud vykouříte denně krabičku cigaret za 60 Kč, prokouříte za deset let necelého čtvrt milionu. Nehledě na to, že za deset let budou ceny kuřiva podstatně vyšší.
Tři kuřáci ze sta Přestat není vůbec tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. I když většina kuřáků tvrdí, že až bude chtít, tak přestane, jen málokomu se to později skutečně povede. Podle statistik dokáží bez pomoci lékaře úspěšně přestat kouřit jen tři lidé ze sta. Což znamená - nebojte se svěřit do péče odborníků! Proč se trápit více, než je nutné? Pokud se rozhodnete se svým zlozvykem poprat sama, dejte na radu »vyléčených« kuřáků - podle nich je totiž účinnější přestat najednou. Postupné omezování cigaret je většinou neúspěšné. Jestliže vás přepadne »absťák«, zmírněte jeho příznaky vitamínem C a B-komplexem. Někomu pomáhají také přípravky s obsahem nikotinu - náplasti, žvýkačky atd. Pokud vykouříte zhruba krabičku cigaret denně, budou vás tyto přípravky stát přibližně stejně, jako cigarety. Pokud jste se rozhodla pověsit kouření na hřebík, najdete podporu i zdroj informací například na stránkách www.kurakovaplice.cz nebo www.nekurte.cz. Už jste se někdy pokoušela přestat kouřit? Jak to dopadlo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama